כלי עבודה
 
 
 
 
5792636 -03
 
 
 
 
מעבדת שירות מקצועית המשרתת לקוחות בכל רחבי הארץמכירה, השכרה ותיקון מגוון כלי בניין וציוד נלווהמקדחות, מברגות, משחזות, מסורים ועוד
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פיגומים

שיפוץ או בנייה שלמבנים גדולים מחייבים שימוש בפיגומים לצורך הקמת מבנה ארעי לתמיכת בני אדם וציוד.המבנה הארעי בנוי בדרך כלל ממערכת מודולארית של צינורות פלדה, או לחילופין מצינורות המיוצרים מחומרי גלם אחרים כמו עץ וברזל.

בנייה לגובה לאיכולה להתבצע ללא המבנה הארעי והמרכיבים המאפשרים את הקמתו. בעזרת המבנה הארעי יכולים העובדים להגיע למעלה, לשנע את הציוד ולהעלות או להוריד חומרי בניין.

לקבלת מידע נוסף אתם מוזמנים להתקשר לטלפון מספר: 03-5792636 ונשמח לעמוד לשירותכם.

פיגומים - קריטריונים להקמת מבנה ארעי


השאלה העיקרית היא כיצד בוחרים פיגומים לצורך הקמה של מבנה ארעי. הם נמצאים בכל אתר בנייה ויש גם תקנות רבות הקשורות לבטיחותם של המבנים. מבחינה טכנית, הם מוגדרים בתור מתקן זמני על גבי הקרקע, מעל מבנה או מחובר אליו. מתוך המתקן הזמני מבצעים את העבודה או מחזיקים ציוד. משתמשים בהם כאשר אין אפשרות לעבוד ממשטח עבודה יציב או בטוח. יש סוגים שונים של כלי עבודה מן הסוג הזה ובתחום הבנייה נהוג לבצע הבחנה לפי הפרמטרים הבאים:

  • גובה
  • מיקום העבודה
  • כמות המשקל שניתן לשאת

כדאי לבדוק מראש את הקריטריונים השונים עבור הקמת המבנה הארעי. אפשר להתייעץ עם קבלן מנוסה, אדריכל או אנשי מקצוע אחרים. התאמה של מבנה ארעי בתהליך שיפוץ או בנייה של מבנים גדולים יותר חיונית עבור שמירה על רמת בטיחות גבוהה. ללא בחירה מן הסוג הזה עלול הפרויקט להיכשל או חלילה לגרום לפגיעה פיזית בעובדים.

תכנון פיגומים בשטח העבודה


עבודות התקנה או פירוק של פיגומים מתבצעות בהשגחה של איש מקצוע עם ניסיון של 3 שנים לפחות.  עליו לעמוד בהצלחה במבחן מטעם מפקח העבודה הראשי ולהוכיח מיומנות ברמה גבוהה. שמירה על הבטיחות בהקמת פיגומים ועבודה עליהם מתבצעת במספר שלבים:

1. בדיקת השטח – כדאי להכיר את כל נקודות התורפה הבטיחותיות בשטח וגם את המגבלות העשויות להפריע. יש למנוע את מגבלות אלו ולבחור לפי נקודות התורפה את אופיו של המבנה הארעי.

2. תכנון המבנה – הייעוד של מבנה ארעי יכול להיות מניעת התמוטטות, מניעה של נפילת אדם או מניעה של נפילת חפצים. רצוי לתכנן את המבנה תוך התחשבות בעוברים ושבים או בצרכים ספציפיים של פרויקט השיפוץ, הבנייה או התחזוקה. בעת שימוש בעצים לצורך הקמת מבנה ארעי יש לנקות אותם מקליפה, צבע ומסמרים בולטים. בעת שימוש במתכת הדגש הוא על הקמת מבנה ארעי ללא חלופה מתקלפת.

3. תכנון שימוש – השלב האחרון הוא תכנון שימוש במתקני הרמה. יש לתכנן שימוש באמצעים מתאימים ולבחור בין כלי עבודה כגון מחיצות למניעת פגיעה בעובדים, חבלים, סלים, מוטות, זקפים וכדומה.

עוסקים בתחום הבנייה? לא יודעים איך לבחור חומרים עבור הקמת מתקן לעבודות בגובה?צרו קשר עוד היום עם המומחים של ביג כלי עבודה בע"מ ונעמוד לרשותכם בהקדם.