כלי עבודה
 
 
 
 
5792636 -03
 
 
 
 
מעבדת שירות מקצועית המשרתת לקוחות בכל רחבי הארץמכירה, השכרה ותיקון מגוון כלי בניין וציוד נלווהמקדחות, מברגות, משחזות, מסורים ועוד
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עץ לבניין

משטחי עץ חיוניים עבור ענף הבנייה בארץ ובעולם. עץ הוא בין חומרי הגלם הנפוצים ביותר עבור בנייה. עץ משפר את הבידוד התרמי והאקוסטי, הוא קל לעיבוד וניתן לבצע איתו גם תיקונים ושיפוצים בעלות מינימאלית.

העץ מוכיח את עמידותו בתנאי מזג אוויר משתנים והוא מתאים לבנייה והקמה של בתים, דירות, מחסנים, מפעלים, שטחי אחסון ועוד. לאורך השנים עברו פלטות עץ לא מעט שינויים וזאת על מנת להתאים לסטנדרט הבנייה המקובל. כתוצאה מכך נחשפים הלקוחות למגוון סוגי עץ ולפתרונות בניין ורסטיליים.

לקבלת מידע נוסף אתם מוזמנים להתקשר לטלפון מספר: 03-5792636 ונשמח לעמוד לשירותכם.

סוגי עץ

אלו הסוגים העיקריים של עץ לבניין:


א. עץ סנדוויץ' – אלו פלטות עץ הנקראות גם לבידים. משטחי העץ מיוצרים מיריעות פורניר, שהוא עץ דק במיוחד. היריעות מונחות אחת על גבי השנייה והן מודבקות באמצעות לחץ בטמפרטורה גבוהה. בחלקים החיצוניים של הפורניר משתמשים בפלטה דקה. לבידים נפוצים בתעשיית הבניין והעץ בגללמחיר נמוך. מבחינת תכונות, עץ פורניר ופלטות סנדוויץ' מתאפיינים בגמישות,דינאמיות, עיבוד קל, עמידות ואפשרות לשימוש חוזר. עץ מן הסוג הזה אינו נסדק אומתעוות והסיבים מודבקים בהצלבה כדי להוסיף חוזק ויציבות.

ב. עץ מלא – זהו הסוג השני הפופולארי בקטגוריה של עץ לבניין. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני בחירת עץ מןהסוג הזה, בשל עלותו הגבוהה יחסית. פלטות מעץ מלא מורכבות מחתיכות עץ המודבקות יחד. העץ השכיח לייצור פלטות הוא אלון אך בישראל ניתן למצוא גם סוגי עצים אחרים.

מלבד האמור לעיל,יש אפשרות לתאם עבודות בנייה, שיפוץ או תחזוקה עם פלטות עץ כגון:


  • OSB
  • MDF
  • בוצ'ר בלוק

דגשים לבחירת עץ לבניין


מוצרי עץ מתאימים לתעשיית הבניין והם מוצעים במידות וגימורים שונים. המטרה צריכה להיות רכישה של עץ איכותי ועמיד. העץ קובע את יעילות פרויקט הבנייה וגם את שביעות הרצון של הלקוח, האדריכל והקבלן. יש לרכוש את העץ מחברה המשווקת דיקטים המיועדים לתעשיית הבניין בלבד ולא להתפשר על האיכות.

הנה כמה דגשים שיכולים לעזור בעת בחירת עץ לבניין:


א. שירותי חיתוך עץ – כדאי לתאם מראש חיתוך של עץ למידות מסוימות. חיתוך מדויקות יאפשר ניצול אופטימאלי של משטחי עץ וימנע הוצאות בלתי רצויות.

ב. חיסון עץ – אין להסתפק בפלטות עץ רגילות שלא עוברות עיבוד, הדברה וחיסון. פעולות אלו משפרות את עמידות העץ ואף מונעות נזקים בלתי הפיכים לבניין.

ג. אחריות סביבתית – השימוש בעץ חייבלעלות בקנה אחד עם השאיפה לשמור על איכות הסביבה. אחריות סביבתית אינה באה על חשבון ניצול יתרונות העץ לצרכי בנייה, אולם היא מחייבת יחס ראוי ומוסרי.

בחברת ביג כלי עבודה בע"מ יכולים להעמיד לרשותכם מגוון פתרונות עץ לבניין. צרו קשר עם נציגינו ותקבלו הצעת מחיר מסודרת המתחשבת בצרכים הספציפיים של הפרויקט.