כלי עבודה
 
 
 
 
5792636 -03
 
 
 
 
מעבדת שירות מקצועית המשרתת לקוחות בכל רחבי הארץמכירה, השכרה ותיקון מגוון כלי בניין וציוד נלווהמקדחות, מברגות, משחזות, מסורים ועוד
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ציוד ומוצרי בטיחות

 
 


בטיחות בעבודה צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות של בעלי מלאכה, מפעלים, חברות וארגונים בתחום התעשייה. שיקולי בטיחות קובעים את אופי העבודה והם דורשים שימוש בציוד ספציפי. ללא מוצרי בטיחות, לא ניתן להעניק לעובדים את התמיכה הראויה. המוצרים אחראיים על העבודה השוטפת והם נבדקים על ידי קציני בטיחות שעוברים הסמכה מיוחדת. 
 
 
 
ציוד ומוצרי בטיחות
 
 
 

סוגים עיקריים של ציוד ומוצרי בטיחות הנפוצים בתעשייה

 

ציוד עבודה בגובה

 
קיים מגוון סוגים של מוצרים המתאימים לעבודה בגובה. הדגש העיקרי צריך להיות על רתמת בטיחות כולל תומך גב ומשכך נפילה, חבל בטיחות עם קרבינות ובמידת הצורך גם חבל מייצב ותמיכה לעבודה ממושכת בתנאי גובה קשים. ציוד אחר לעבודה בטיחותית בגובה יכול להיות חבל עבודה תקני של 12 מ"מ, עכבר בולם נפילה וקרבינה מפלדה מגולוונת.
 

מיגון שמיעה

 
בשנים האחרונות החלו אנשי מקצוע להבין את החשיבות של מיגון שמיעה. יש לייצר תנאים אקוסטיים אופטימליים עבור עובדים בענפי התעשייה השונים. מוצרי בטיחות למיגון שמיעה כוללים אטמי אוזניים ואטמי לחיצה מתנפחים חד פעמיים, אוזניות מגן רגילות נגד רעש ואוזניות מפחיתות רעש אלקטרוניות.
 

ציוד מגן גוף (ראש וברכיים)

 
מבחינת מיגון ראש רצוי להשקיע באופן מיידי בקסדת מגן. אפשר לרכוש עבור העובדים קסדת מגן כולל אוזניות ומגן פנים רשת מקצועי, או קסדת בטיחות הכוללת רתמת סנטר. הקסדה לא אמורה להפריע לעבודה השוטפת ועלותה משתלמת ביחס לתמורה. בנוגע למיגון ברכיים, הדגשים הם על רכישת מגני ברכיים מקצועיים לעבודה ממושכת במצב כפוף.
 

מיגון ראייה

 
הסטנדרט הקיים בתחומי התעשייה מחייב מעסיקים לרכוש מוצרי בטיחות להגנה על הראייה. במוצרים אלו נפוצים משקפי מגן איכותיים לעבודה עם נוזלים, חומרים כימיים או מול חומרים מסוכנים, גם משאיבת אבק מקצועיות וסגורות עם אוורור או משקפי מגן שקוף כולל תקן יכולות לעזור.
 

מיגון נשימה

 
כדאי להזכיר את החשיבות של מיגון נשימה במסגרת ציוד בטיחות לעובדים ומנהלים. אמצעי מיגון נשימה כוללים נשמיות מגן למיגון אבק, חלקיקים ותרסיסים. הנשמיות נרכשות בתוך מארזים ובצורה המותאמת לבנה הפנים.
 

האם כלי עבודה וכפפות מספיקים לצורך מיגון העובדים?

 
בעבר נהוג היה להסתפק בכלי עבודה או כפפות לצורך מיגון העובדים. עם הזמן ובשל תאונות מחרידות החלו מעסיקים להבין את המשמעות של מוצרי בטיחות נוספים, המייעלים מצד אחד את העבודה בתוך המפעל אך מצד שני גם שומרים על בטיחות העובדים. בנוסף, יש סוגי כפפות שלא היו קיימות בעבר:

 • כפפות ריתוך
 • כפפות כורתים לעבודה עם מסור
 • כפפות עבודה נייטראליות בצבעים שונים
 • כפפות לעבודה בגינה
 • כפפות נושמות מגומי נצמד
השילוב של מוצרים אלו עם כפפות ונעלי עבודה מוכיח את עצמו. 
 
 

ציוד בטיחות

 
כל איש מקצוע ובעל מלאכה זקוק לציוד בטיחות ברמה הגובהה ביותר. ציוד מן הסוג הזה מספק שורה של יתרונות.
 

עבודה באטוחה

 
הבטיחות עומדת בראש סדר העדיפות של מקצועות מכל ענפי המשק והתעשייה. ללא בטיחות לא ניתן להציע לעובדים תנאים אופטימליים או לחלופין לשמור על הוראות החוק. ישנם כללים ברורים לשמירה על בטיחות בעבודה ובין היתר נדרשים מעסיקים להקצות עבור העובדים ציוד ומוצרי בטיחות.
 

הגברת תפוקה

 
שימוש באביזרי בטיחות משפר את התפוקה. הוא מונע תקלות, תאונות או ימי חופש והבראה מצד העובדים ובכך מהווה השקעה משתלמת עבור כל ארגון בארץ ובעולם. עסקים נדרשים להציע לעובדים ציוד איכותי שיחפה עליהם במרה של חוסר תשומת לב.
 

שיפור המוטיבציה

 
עובדים המקבלים לידיהם אביזרי בטיחות מגלים מוטיבציה גבוהה. המוטיבציה היא חלק בלתי נפרד ממערכת היחסים בין העובדים לבין המעסיק, בעיקר במפעלים, ארגונים או חברות. עובדים עם מוטיבציה מגיעים להספקים מרשימים והם מגלים לויאליות ומסירות.
 

סוגים של ציוד בטיחות

 
להלן מספר דוגאמות עבור ציוד המספק הגנה ותחושת בטיחות לעובדים:

 • מערכות ומסכות להגנת נשימה בעבודה מול חומרים כימיים ומסוכנים
 • ערכות הגנת ראש, קסדות טיפוס, מגני ברכיים ומשקפיים
 • כפפות ונעלי עבודה
 • ציוד עבודה בגובה
 • ציוד נגד החלקה
 • הגנה מראש והגנת עיניים פנים
 • מקלות תאורה, פנסים ורנוארים
 • כלים מוגני התפוצצות

הבטיחות באה לידי ביטוי בכל שלבי העבודה. יש להשתמש באביזרים ייעודיים לצורך כריזה והגברה, למנוע זיהום רעש וזיהום אוויר ולהציע לכל עובד מוצרי בטיחות העולים בקנה אחד עם תחום התמחותו. כיום ניתן לרכוש ציוד ומוצרי בטיחות במחירים אטרקטיביים ותוך כדי התייעצות עם אנשי מקצוע. הציוד מיוצר על ידי החברות המובילות בעולם ולפי תו תקן מוגדר מראש. מעבר לכך, כדאי להשתמש בערכת כלים מגני התפוצצות בה מגוון ענק של סטים מובנים או לפי דרישת הלקוח.
 

כך תדעו איזה ציוד בטיחות אתם צריכים

 
הבעיה הגדולה ביותר של בעלי מפעים או מנהלים היא לזהות את הציוד הנדרש מבין המגוון העצום. ראשית, חשוב לברר מה קובעות הוראות החוק והלתייעץ עם קצין בטיחות. יש חברות העוסקות במתן שירותי בטיחות לעסקים וארגונים ולהם ניסיון וידע משמועתי. שנית, ניתן לשאול את העובדים לגבי חוסרים ולתת להם להביע דעה אישית. הרבה עובדים מכירים טוב יותר מהמנהלים את דרישות הבטיחות ואת המוצרים הרלוונטים. מעורבות של העובדים מונעת בזבוז זמן ומבטיחה הקצאה מדויקת של משאבים עבור רכישת הציוד.

אנחנו בחברת ביג כלי עבודה בע"מ מכירים היטב את דרישות הלקוחות במגזר הפרטי, הציבורי והתעשייתי. לרשותנו ניסיון משמעותי בהתאמת ציוד בטיחות מכל סוג: השאירו פרטים באתר או חייגו עוד היום לנציגי החברה ונעמוד לרשותכם עם הצעת מחיר מיוחדת.